KALENDAR
Dučec

Glazba: Goran Knežević
Kostimografija: Senka Jurina

Glavna karakteristika posavskog plesa dučec  su visoki skokovi u zrak, a različite varijante istog plesa poznate su i u drugim regijama središnje Hrvatske. U prošlosti je ovaj ples imao magijski značaj i vjerovalo se da će viši skokovi u plesu rezultirati boljom rodnošću lana i žitarica. U novije vrijeme obredna funkcija se "izgubila" i dučec je poprimio društveni i zabavni karakter.
Osnovni motiv ove koreografije je autorska imaginacija "iskonskih" oblika ovog plesa, pri čemu glavnu ulogu igra mistična obredna atmosfera.
Žabac - tanac

Glazba: Franjo Ksaver Kuhač, Goran Knežević
Kostimografija: Senka Jurina

Etnolog Zvonimir Lovrenčević zapisao je običaj "žapci" koji se održavao u nekoliko sela u okolici Čazme. Prema njegovim zapisima, u načinu izvođenja plesa prepoznaje se ritualno-magijska osnova povezana sa seksualnom simbolikom. Ujedno se može zaključiti da se radi o drevnoj kulturi prisutnoj i u tradiciji drugih naroda.
Nakon dobrog jela odabrani parovi bi započeli poput žabaca plesati u čučnju i na glasovni znak vođe i gašenja svjetala završavali bi, blago rečeno, u podužem zagrljaju.
Koreografija predstavlja autorovo viđenje originalnog opisa      plesa "žapca".
Šroteš - 2013.
Koreografija: Senka Jurina